Asal Fakheri Gouya

Marketing Woman | Digital Marketing Agency

تاثیر سئو و بهینه سازی وب سایت بر راندمان کاری شرکت

By عسل فاخری گویا | اردیبهشت 31, 1395 | 0 Comment

 

SEO1

ORAMAN اورامان

سئو و بهینه سازی وب سایت به معنای دیده شدن سایت در موتورهای جستجوست. در این صورت است که کاربران اینترنتی درخواست های خود را به شکل عبارت و کلمات کلیدی در موتورهای جستجو دنبال می کنند. موتورهای جستجو نیز برای اجرای دستور کاربران نیاز دارند تا وب سایت ها را از نظر کیفیت محتوا بررسی و سپس آنها را رتبه بندی کنند. در صورتی که وب سایت مطابق با الگوریتم های گوگل حرکت کند، مطمئنا قابلیت های خود را برای جذب مشتریان بیشتر افزایش داده است.

نحوه تاثیر سئو بر راندمان کاری شرکت

تصور کنید شرکت شما در زمینه پوشاک فعالیت دارد و شما تصمیم به راه اندازی یک وب سایت گرفته اید. در این صورت باید:

ابتدا وب سایت را مطابق با پارامترهای موتورهای جستجو طراحی کنید. به این معنا که باید اصول و تکنیک های سئو تمام رعایت شود. برای مثال امکان ورود کلمات کلیدی، توضیحات متا و عنوان یکی از موارد ضروری در زمان طراحی سایت است. همچنین استفاده از قالب های طراحی شده به جای قالب های آماده نیز از هک شدن وب سایت جلوگیری می کند.

پس از طرحی نوبت به ورود اطلاعات در سایت می رسد. محتوا نقش پادشاه را در سایت ایفا می کند. به همین دلیل اهمیت بیشتری داشته و نیاز به اهتمام و تلاش بیشتری نیز دارد. در تولید محتوا اصول و تکنیک های سئو باید مد نظر قرار بگیرند تا وب سایت در صفحه اول گوگل قرار بگیرد. به همین دلیل باید مواردی از جمله :

انتخاب کلمات کلیدی متناسب با هدف شرکت:

به این معنا که مثلا اگر فعالیت شرکت در حوزه تولید پوشاک است باید کلمات کلیدی متناسب با همین موضوع انتخاب شوند. ضمن اینکه کلمات کلیدی نباید ساده و با رقابت زیاد باشند. برای انتخاب بهتر کلمات کلیدی می توان از روش هایی چون آنالیز و بررسی موتورهای جستجو استفاده کرد. به هر میزان که بر سر یک کلمه کلیدی رقابت بیشتری باشد، میزان موفقیت و دیده شدن سایت کمتر می شود.

استفاده از لینک های خارجی و داخلی:

برای دیده شدن سایت و در نتیجه افزایش تعداد بازدیدکننده می توان از لینک های خارجی و داخلی استفاده کرد. لینک های خارجی زمانی استفاده می شوند که سایت تازه راه اندازی شده و نیاز دارد تا از طریق سایر وب سایت های معتبر شناخته شود. در این صورت زمانی که محتوا در سایت بارگذاری شد، باید لینک وب سایت های معتبر در گوگل بر روی کلمات کلیدی محتوا قرار بگیرند. این کار موجب بالا کشیدن سایت و کسب رتبه بهتر در موتورهای جستجو می شود. به تبع این امر شاهد افزایش بازدیدکننده و در نتیجه فروش بیشتر محصولات هستیم.

استفاده از عناوین و متا:

زمانی که محتوا تولید می شود، باید عنوان متناسب و جذاب برای آن انتخاب گردد. ضمن اینکه استفاده از کلمات کلیدی در عنوان ضرورت دارد. توضیحات متا نیز چکیده ای حداکثر دو خطی از محتوا است که در صفحه نتایج و در زیر عنوان قابل مشاهده می باشد. توضیحات متا باید در برگیرنده کلمات کلیدی باشد و در عین حال حس کنجکاوی را در مخاطب برانگیزد. در نتیجه کاربر با مشاهده این قسمت وارد صفحه می شود. با ورود تعداد زیاد بازدیدکننده، مطمئنا میزان مشتریان شرکت نیز افزایش پیدا می کند.

استفاده از تصاویر:

تصاویر همیشه می توانند در کنار محتواها استفاده شوند. اما گاهی برخی از تصاویر گویای یک محتوای طولانی است. استفاده از تصاویر اینفوگرافیک می تواند بازدیدکننده ها را تحت تاثیر قرار دهد. ضمن اینکه در سئوی سایت نیز موثر واقع می شوند.

ایندکس شدن سایت: قرار دادن فایل های txt و سایت مپ می تواند به ایندکس شدن سایت در موتورهای جستجو کمک کند. زمانی که این فایل ها در سایت قرار بگیرند، موتورهای جستجو به سایت دسترسی پیدا کرده و در نتیجه آن را در اختیار کاربران قرار می دهند.

یکی دیگر از تکنیک هایی که به طور مستقیم بر سئوی سایت تاثیرگذار است، راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی می باشد. این امر موجب انتشار محتوای وب سایت در شبکه ها و در نتیجه ترغیب کاربران اینترنتی برای ورود به وب سایت می شود. از جمله نکاتی که در زمان طراحی کمپین باید به آن توجه شود، جذب بیشترین حامی است. البته با رعایت برخی شرایط و دقت در ارائه مطالب برای کاربران می تواند به بازدهی بیشتر کمپین کمک کند.

?

  با کلیک بر روی این لینک با ما همراه باشید…?

TAGS

0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *